Kamp Hakkında

XYZ Kampı 16-22 yaş arası, lise ve üniversite öğrencisi olan, inovasyon kültürü ve kurumsal şirketler ile ilgilenen gençlere yöneliktir. Kamp boyunca sponsorlardan ve influencerlardan oluşan bir konferans, vaka çalışmaları, komite çalışmaları, workshoplar, vaka sunumları, boğaz turu, açık hava sineması ve daha birçok etkinlik gerçekleşecektir. Katılımcı kontenjanı 150'si üniversite öğrencisi ve 60'ı lise öğrencisi olmak üzere 210 katılımcıdan oluşmaktadır.

III. XYZ Kampı ile ilgili detaylar çok yakında açıklanacaktır.


Kampa Kalan Süre

00

gün


00

saat


00

dakika


00

saniye


Sponsorlar

Detaylar açıklanacaktır...


Konuşmacılar

Detaylar açıklanacaktır...


Workshoplar

Detaylar açıklanacaktır...

Program Akışı

Detaylar açıklanacaktır...

III. XYZ KAMPI

ücret açıklanacaktır

  • 3 gece konaklama
  • Öğün yemekler
  • Konferans
  • Vaka Çalışması
  • Komite Kriz Çalışması
  • Lobi Çalışması
  • Tüm akşam etkinlikleri
  • Eşantiyonlar
  • İlk ve son gün servisleri
  • Katılım Belgesi
1III. XYZ Kampı’nı kim düzenliyor?
Toplumsal değişimin eğitimle olacağına inanan ve kendini geliştirmeye adayan öğrencilerden oluşan Simurg Derneği tarafından düzenlenmektedir. Genç İnovasyon Akademi ise Simurg Derneği’nin alt kuruluşu olarak kampın sorumlu departmanıdır. Simurg Derneği
2Neden böyle bir kamp gerçekleştirme ihtiyacı hissettiniz?
Mevcut eğitim sistemimizin bizi her anlamda geliştiremediğini düşünüyoruz. Bu yüzden gençler olarak farklı yönlerimizi keşfetmemizi sağlayan etkinliklere katılımı destekliyoruz. Birçok etkinliğin yanı sıra bizler de yeni bir yaklaşım oluşturmak istedik. XYZ Kampı ile yoğun, çok aşamalı ve kompleks bir süreç tasarladık. Bu sayede gençleri farklı perspektiflerden geliştirebileceğimize inanıyoruz.
3Nasıl katılabilirim?
Katılım şartlarına uymanız durumunda başvurmanız, 72 saat içerisinde başvurunuzun onaylanması durumunda ise katılım ücretinizi ödemenizi gerçekleştirmeniz gerekmekte. Bu süreci tamamladığınızda katılımcı kontenjanından kayıt olmuş oluyorsunuz.
4Niçin katılım ücreti bulunuyor?
Kar amacı gütmeyen bir STK olarak en uygun imkanları sunmak istemekle beraber halen gücümüz bütün masrafları karşılamaya yetmiyor. XYZ Kampı konaklaması, öğünleri, servisleri, etkinlikleri, eşantiyonları ve ikramları ile beraber 4 gün 3 gece sürdüğünü düşünürsek oldukça maliyetli bir organizasyon. Sponsorlarımız ciddi bir meblağ ödeyerek ücretleri şu anki seviyesine düşürmek konusunda bizlere yardımcı oluyor. Ancak halen katılımcılardan belli bir miktar desteğe ihtiyaç duyuyoruz.
5Neden sadece konaklamalı katılım seçeneği bulunuyor?
Kampın yoğun temposu ve mücadele atmosferi içerisinde tüm katılımcıların adil bir süreç yaşamasını istiyoruz. Bu yüzden herkesin eşit şartlarda katılım göstermesi ve kampüs ortamının süreç ile ilişkilendirilmesi adına konaklamasız katılımı kabul etmiyoruz.
6XYZ Kampı nasıl bir süreç içeriyor?
4 gün 3 gece süren kamp 5 aşamadan oluşuyor. Birinci aşamada konferans gerçekleşiyor. Katılımcıların bilgi ve motivasyon anlamında desteklenmesi hedefleniyor. Konferansın sonunda küçük bir vaka çalışması eğitimi de yapılıyor. İkinci aşamada katılımcıların seçtiği şirketlere göre dağılımları yapılarak vaka çalışmasına başlanıyor. Bu aşamada gruplar halinde çözümlemeler yapılıyor. Son olarak gruplar çözümlerini şirket temsilcilerine sunuyor. Üçüncü aşamada katılımcılar komite formatına geçerek verilen krizi çözümlüyor ve kriz manifestosu oluşturuyor. Dördüncü aşamada lobi çalışması gerçekleşiyor. Katılımcılar bu aşamada rakip gruplar ile temaslar kurarak puan dağılımında daha büyük pay alması gerekiyor. Beşinci aşamada ise ödül töreni yapılarak tüm sürecin birincisi olan grup ödüllendiriliyor.
7Biraz karışık bir format sanki?
Evet oldukça yoğun bir kamp formatımız var ancak kesinlikle karışık değil. Süreç boyunca gerekli kılavuz ve yönlendirmeleri paylaşıyoruz. Organizasyonel grubun yanı sıra sadece sürecin kalitesini pozitif etkilemek adına akademik takımımızla da kamp sürecini destekliyoruz.
8Ekipleri neye göre oluşturuyorsunuz?
Organizasyon ekibini sadece Simurg Derneği üyelerine açılan bir mülakat ile oluşturuyoruz. Akademik takımı ise gerek Simurg Derneği üyeleri gerekse çeşitli okulların kulüplerinde yöneticilik yapmış genç arkadaşlarımız olmak üzere, vaka çalışmaları üzerine deneyimli kişilerden oluşturuyoruz.