GENÇ İNOVASYON AKADEMİ


Genç İnovasyon Akademi (GİA) M. Haluk Ovacık tarafından 2015 yılında kurulmuştur. 2016’dan itibaren SİMURG Derneği’nin bir parçası olarak kurumsallaşmıştır. GİA’nın amacı, gençleri iş dünyasının konuları üzerinden çeşitli yetkinliklerde geliştirmektir. Liderlik, girişimcilik ve etkili iletişim özelliklerini harmanlayarak gençlerin daha inovatif bir bakış açısı kazanmalarına yardımcı olmaktır. Bunun için XYZ Kampı ve eğitim panelleri düzenlemektedir. Şu an başkanlığını M. Haluk Ovacık ve başkan yardımcılığını İpek Ilgın yapmaktadır.

2017 senesinde gerçekleşen I. XYZ Kampının ardından yükselişe geçen Genç İnovasyon Akademi çeşitli stratejik ortaklıkları kurmuştur. 2018 yılı itibari ile Youth Holding ve Arya Women Investment Platform ile Stratejik Ortaklık yapılmaktadır.

Genç İnovasyon Akademi (GİA) ekibi her yıl SİMURG Derneği üyeleri içinden mülakat ile seçilmektedir. Takibinde yaptıkları seçimler doğrultusunda projelere ve görevlere atanıp tamamen gönüllülük esası ile çalışmaktadırlar. Lise ve üniversite öğrencisi olmak üzere tamamı öğrencilerden oluşmaktadır. Güncel ekibi daha yakından tanımak için "Hakkımızda > Ekip" sayfasını ziyaret edebilirsiniz.